Sarıgül'den Topbaş'a anlamsız tweet

29.01.2014 - 14:10

Rahmetli Abdurrahman Köksaloğlu'nun ölümünden sonra ticarete atılan ve 'lastikçi' olan Mustafa Sarıgül, tepki çekecek bir tweet attı. Sarıgül'ün bu tweet'i Kılıçdaroğlu'nun 2009 yılındaki açıklamasını akıllara getirdi.CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Twitter hesabından "Kazandibisüper! Hep söyledim yine söyleyeceğim; herkes en iyi bildiği işi yapmalı" mesajını paylaştı.
 
Sarıgül, mesajını Harbiye'deki Saray Muhallebicisi'nde olduğu sırada gönderdiğini belirtti. Saray Muhallebicisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın ailesine ait olduğu biliniyor. Kadir Topbaş'ın babası Hüseyin Topbaş'ın kurduğu Saray Muhallebicisi 1935 yılından beri İstanbullularahizmet veriyor. 
 
ANLAMSIZ VE GEREKSİZ BİR TWEET

10 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını başarıyla sürdüren, aynı zamanda mimarolan Kadir Topbaş'a göndermede bulunan Mustafa Sarıgül'ün bu tweet'i 'anlamsız ve gereksiz' olarak yorumlandı. Topbaş, 1999 yılında da Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na seçilmişti.  Yani anlayacağınız Topbaş aktif olarak 15 yıldır belediyecilik yapıyor... 

KEMAL KILIÇDAROĞLU DA AYNI ŞEYLERİ SÖYLEMİŞTİ

CHP'nin 2009 yılındaki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Topbaş'la ilgili bir açıklamasını hatırlattı. Kılıçdaroğlu, Kadir Topbaş için, "belediye başkanlığı görevini bıraksın, bakın ne güzel muhallebi dükkanı var. Oraya gitsin muhallebi olayını geliştirebilir. O konuda sağlıklı projeler gerçekleştirebilir. Kendisine yenimekanlar kazandırabilir." diye açıklamada bulunmuştu. 

KAZANAN KADİR TOPBAŞ OLMUŞTU

Bildiğiniz üzere, Kılıçdaroğlu 2009'daki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında Kadir Topbaş'a kaybetmişti. 

 
LASTİK TİCARETİ YAPAN SARIGÜL O GÜNLERİ UNUTTU
 
Bu tweet'ten sonra akıllara yıllar önce CHP'li Sarıgül'ün ilk mesleği ve ticari tecrübesi akıllara geldi. Sarıgül, vefat eden eşi Hülya Sarıgül'ün kayınperederinin işyerini devralmakla ticaret hayatına girmiş ve 'Lastikçi' olmuştu. Çünkü Sarıgül, aynı zamanda otopark işletmeciliği ile taksi işletmeciliği de yapan ve ülkücüler tarafından öldürüldüğü iddia edilen kayınpederi Abdurrahman Köksaloğlu'nun ölümünden sonra Şişli'de Abide-i Hürriyet Caddesi'ndeki'Pirelli Lastik' bayisinin devralmıştı. 
 
 
Haber7