Suikast girişimine 65 yıl hapis talebi

08.04.2016 - 09:03

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’a silahlı saldırıya ilişkin 1’i tutuklu 6 şüpheli hakkında tamamlanan iddianamede şüphelilerin, 65 yıla kadar hapis cezalarına çarptırılması isteniyor.Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’a düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili 1’i tutuklu 6 kişi hakkında hazırlanan iddianame tamamlandı. Murat Sancak, şoförü İsmail Özay ve koruması Mehmet Kara’ya yönelik silahlı saldırı olayına ilişkin 6 şüphelinin yer aldığı İddianamede, şüpheliler Turgut Üney’in 3 kez “Tasarlayarak öldürmeye teşebbüs”, “Suç üstlendirmeye azmettirme” ve “Ruhsatsız silah bulundurma” suçlarından 40 yıldan 65 yıla, şüpheli Serdar Bekir Orhan’ın 3 kez “Tasarlayarak öldürmeye teşebbüs”, “Ruhsatsız silah bulundurma” suçlarından 40 yıldan 63 yıla, şüpheli Fatih Sekman’ın 3 kez “Tasarlayarak öldürmeye azmettirme” suçundan 39 yıldan 60 yıla, şüpheli Zeki Yılmaz’ın “Tasarlayarak öldürmeye azmettirme” suçundan 13 yıldan 20 yıla, şüpheliler Hüseyin Çaydavul ve Okan Karakuş’un ise “Suçu üstlenme” suçundan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.     

KAYITLAR ELE VERDİ

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, olayla ilgili mahkeme kararıyla Turgut Üney’in kullandığı cep telefonunda yapılan iletişimin dinlenmesi faaliyeti çerçevesinde R.Y’nin, şüpheli Üney’le “Murat Sancak’ı taradığına” dair konuştuğu, Üney’in de buna karşılık olayı inkar etmediği şeklinde sözler söylediğinin tespit edildiği bilgisine yer verildi. Ayrıca gizli tanık ifadelerine de değinilen iddianamede, Murat Sancak’a karşı eylem talimatını Zeki Yılmaz’ın verdiğini kesinlikle bildiği, bu talimat üzerine silahlı saldırı eylemini Turgut Üney ile Fatih Sekman’ın gerçekleştirdiklerini bildiğini söylediği anlatıldı. Sancak’a, 20 Ağustos 2015’te koruması ve şoförü ile aracıyla işine giderken suikast girişiminde bulunulmuştu.

KEŞİF YAPMIŞLAR  

İddianamede, şüphelilerin saldırı öncesi olay mahallinde ve Murat Sancak’ın evinin site girişi etrafında keşif yaptıklarının tespit edildiği anlatıldı.BİZİ TAKİP ET!

Çok Okunanlar