Cumhuriyet'e Obama şoku

01.04.2016 - 12:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretinde "sıfır" ilgi ile karşılanacağı umuduyla yatıp kalkan, "Türkiye düşmanları" yine büyük bir şok yaşadı. Cumhuriyet gazetesi bugünkü manşetinde Erdoğan-Kerry görüşmesinin çok kısa sürdüğünü ileri sürerek "Erdoğan için 57 kelime" başlığıyla çıktı. Fakat bu görüşmeden saatler sonra Erdoğan-Obama zirvesi gerçekleşti ve görüşmenin malum çevrelerin beklentilerinin aksine 50 dakika sürmesi, adeta Cumhuriyet'in alçak manşetine yanıt oldu."Casusluk" suçlamasıyla yargılanan Can Dündar yönetimindeki Cumhuriyet gazetesi, Türkiye'ye yönelik algı operasyonlarına devam ediyor. Cumhuriyet bugün çıkan maşetinde ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı görüşmenin 57 kelimeden ibaret olduğunu ileri sürerek yeni bir provokasyona imza attı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ABD'de gösterilen ilginin az olduğunu ispatlama peşinde olan Cumhuriyet, ABD Başkanı Barack Obama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün gerçekleştirdikleri görüşme sonrası Can Dündar yönetimindeki gazetesi adeta şok oldu.

Nükleer Güvenlik Zirvesi için ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Obama ile Beyaz Saray'da yaptığı görüşme TSİ 04.25'te başladı. Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü ve bu da "beklenenden daha uzun sürdü" yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Görüşmenin beklenenden uzun sürmesi, ABD yönetiminin Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği önemi adeta kanıtlar nitelikteydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı ile yaptığı görüşmenin süresi Türkiye düşmanlarının bir kez daha uykularını kaçırmış oldu.BİZİ TAKİP ET!

Çok Okunanlar