Ersoy Dede: Özkök'ün tek maaşına bizim tüm yazarların maaşını takasa hazırız

09.03.2016 - 14:31

24 TV'de Günün Manşeti programında Ersoy Dede ve Hikmet Genç, Star gazetesi Genel Yayın yönetmeni Nuh Albayrak'ın Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'e cevap verdiği 'Sayın Özkök ispat edin, ben gideyim, siz gelin...' başlıklı yazıyı ele aldı. Dede 'Özkök'ün tek maaşına bizim tüm yazarların maaşını takasa hazırız' dedi.Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, dünkü yazısında Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak için çirkin sözler sarfetmişti .Özkök, Albayrak için ''Hayat gailesi ile yağcılık yarışına girmiş garibanlar'' ifadesini kullanmıştı. Nuh Albayrak, Özkök'ün bu çirkin saldırısını köşesinde sert sözlerle eleştirdi ve iftiralara belgeli yanıt verdi.

24 TV'de yayınlanan Günün Manşeti programında da bu konu ele alındı. Ersoy Dede, Ertuğrul Özkök'e tepki gösterdi ve Özkök'ün cevap vermekte zorlanacağı sorular yöneltti. Dede şunları söyledi: 'Doğan Grubu yöneticisiyken patronu tarafından hediye edilmiş Beykoz'daki villanın  ikramiyesi olup olmadığını izah etsin, Star gazetesindeki bütün yazarların toplamının aldığının maaşının yanına kendi bordrosunu koysun takas edelim. Star gazetesinin bütün yazarlarının maaşı Ertuğrul Özkök'ün olsun, Ertuğrul Özkök tek maaşını tüm Star gazete yazarlarına versin...  Sizin Trump Towers'daki 1+1'leriniz, süitleriniz nereden geldi.

''BU AŞAĞILIK BİR İTHAM''

Hikmet Genç de programda şunları kaydetti: Ben bugüne kadar Ertuğrul Özkök'ün gazeteciliği kaç gram ediyor, sıklet ne kadar çeker diye sürekli yaptığı işler üzerinden onu tenkit ettim. Ama olayı 'hayat gailesi ile bazı şeyleri bir yere getirmek' diye ifade etmek çok aşağılık birşeydir. Böyle bir itham olamaz. Sen hayat gailesinden bahsediyorsan, sana öyle bir hayat gailesi önüne koyarım ki, onun altından kalkamazsın.BİZİ TAKİP ET!

Çok Okunanlar