Taziye mesajında devleti suçlayan FETÖ lideri Gülen, PKK ve PYD'yi ağzına almadı!

20.02.2016 - 14:09

Hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen Ankara’daki saldırının ardından Zaman Gazetesi’nde taziye yayınladı. Taziyesinde PKK ve YPG terör örgütlerinin isimlerini kullanmamaya özen gösteren FETÖ lideri Gülen, Türkiye istihbaratını ve hükümeti sorumlu tuttu.7 Haziran seçimlerinden önce kapı kapı dolaşarak PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye oy toplayan Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri, seçimlerden sonra PKK'nın terör eylemlerinin üzerini örtmeye çalışmıştı. PKK'nın üstlendiği eylemleri bile devletin üzerine yıkmaya çalışan FETÖ medyası, PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'yi de her haberinde aklamaya çalıştı. Ankara'daki terör eyleminin failinin YPG çıkması ile kara propagandaya başlayan FETÖ medyası, Cumhuriyet ve Sözcü ile eşzamanlı manşetler atarak Ankara'daki kanlı terör saldırısının sorumluluğunu devlete yıkmaya çalıştı. 
 
GÜLEN DE PKK DİYEMEDİ DEVLETİ SUÇLADI
 
Hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen Ankara'daki saldırının ardından Zaman Gazetesi'nde taziye yayınladı. Taziyesinde PKK ve YPG terör örgütlerinin isimlerini kullanmamaya özen gösteren FETÖ lideri Gülen, Türkiye istihbaratını ve hükümeti sorumlu tuttu. Son bir yıldır HDP ve PKK çizgisine hizmet eden Fetullahçı Terör Örgütü liderinin böyle bir taziye yayınlaması pişkinlik ve ihanet olarak yorumlandı. Taziye ilanında PKK kelimesini kullanmaktan özenle kaçınan Gülen, istihbarat ve hükümet yetkilileri hakkında şu suçlayıcı ifadelere yer verdi:
 
"İstihbarat teşkilatları müteyakkız bir ülkede bu tür hadiseler baştan önlenmeye çalışılır ve devletin kalbine hançer saplanmasına izin verilmez. Yönetim makamlarında olanların, milletimizin acılarını dindirmek için bir an evvel ciddi tedbirler alması en büyük beklentimizdir. " (Sabah)


BİZİ TAKİP ET!

Çok Okunanlar