Başbakan Ahmet Davutoğlu: Yılmadık, yılmayacağız

22.03.2016 - 14:07

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Grup Toplantısı'nda terör olaylarına çok sert tepki gösterdi: Korkmadık, korkmayacağız. Yılmadık, yılmayacağız. Bu Meclis’in, bu milletin istikbalini korumak için ayakta olacağız. Allah şahit olsun, nereden talimat alıyorlarsa alsınlar. Sizler bu milletin iradesini sarsamayacaksınız.AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Belçika'nın başkenti Brüksel'de yaşanan terör saldırılarına değinerek, "Bugün sabah saatlerinde Brüksel'de meydana gelen, terörün küresel yüzünü bir kez daha gösteren saldırıları lanetliyor, Belçika Hükümeti ve halkına taziyelerimi sunuyor, milletimiz adına dayanışma duygularını paylaşmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

Belçika Hükümeti ve halkına taziyelerimi sunuyor, milletimiz adına dayanışma duygularını paylaşmak istiyorum.
Geçen hafta Brüksel'deydik. Bugün burada tekrar küresel teröre, DEAŞ, PKK, DHKP-C ya da her türlü teröre karşı bütün insanlığı birlikte hareket etmeye davet ediyorum."

ÇOK SERT TERÖR TEPKİSİ: KORKMADIK, KORKMAYACAĞIZ

Son dönemde Ankara ve İstanbul'daki terör saldırılarını değerlendiren Davutoğlu, terör örgütlerin koordineli çalıştığını ifade etti.

Korkmadık, korkmayacağız. Yılmadık, yılmayacağız. Bu Meclis’in, bu milletin istikbalini korumak için ayakta olacağız. Allah şahit olsun, nereden talimat alıyorlarsa alsınlar. Sizler bu milletin iradesini sarsamayacaksınız.

"ACABA BELÇİKA HÜKÜMETİ ELEŞTİRİLECEK Mİ?"

"Teröre tek bir söz söylemeden hükümeti suçlayanları kınıyorum" diyen Başbakan, şu ifadeleri kullandı:
"Acaba Belçika'deki saldırılardan sonra bir aydın hükümeti eleştirecek mi? Ama bizde ne zaman bir terör saldırısı olsa devlete katil deniliyor. Cumhurbaşkanımıza ve bize hakaretler yağdırılıyor.

Bir kez daha bu sözde barış havarilerine soruyorum; şu son bir ay içinde onlarca insan canlı bomba saldırılarında katledilmiş, güvenlik güçlerimiz PKK'lı teröristlerce şehit edilmiş, siviller ölmüş, şehirler yakılmış. Neredesiniz ey aydınlar, akademisyenler. Hangi vicdanla şimdi bütün bu olanları, öldürülenleri unutup tekrar tekrar bize saldırıyorsunuz, neden PKK'yı lanetleyen bir bildiri yayınlamıyorsunuz. Bildiriyi bırakın, neden PKK'ya dair bir eleştiri cümlesi dahi kuramıyorsunuz. İşte terör örgütü bu tablodan cesaret alıyor.

Eylemi terör örgütleri yapar ama bazı internet siteleri terör örgütüne tek cümle etmez sorumlu devlet derler. Terör örgütüyle işbirliği yapan medyayı dünyanın hiçbir yerinde görmezsiniz.

"PKK HDP İÇİN NE İSE DHKP-C CHP İÇİN O"

Davutoğlu CHP'nin terör olayları karşısındaki tutumunu da eleştirdi. "Sayın Kılıçdaroğlu'nun terör eylemleriyle ilgili klasik bir tutumu var" diyen Davutoğlu, "Terör örgütüne tek bir söz söylemeden hükümeti yıpratmaya çalışıyor. CHP anamuhalefet olmasına rağmen giderek gaip bir siyasi topluluğa dönüşüyor. PKK, HDP için ne ifade ediyorsa, DHKP-C ve paralel yapı da CHP için onu ifade ediyor" diye konuştu.

BELÇİKA'DAN ÖRNEK

Belçika'daki terör saldırısını örnek göstererek CHP eleştirisine devam eden Başbakan, şunları kaydetti:
"Şimdi Belçika'da anamuhalefet partisi lideri çıkıp da hükümetin yönetilemediğini söyleyip teröre destek verir mi? Onlarda ortak siyasi kültür var. Ama Kılıçdaroğlu, bir terör olayı olsa terör örgütüne ağzını açmadan 'Türkiye yönetilemiyor' der."

"UMARIM KILIÇDAROĞLU BAHÇELİ'DEN DERS ALIR"

Davutoğlu, terör olayları karşısındaki tutumu üzerinden MHP'ye ise şu ifadelerle teşekkür etti:

"Terör saldırıyla birlikte acılarımız henüz tazeyken, bizi arayarak görüşmek isteyen Sayın Bahçeli'ye buradan teşekkür ediyorum. Bakanlar Kurulu'nu yarıda kestim, görüştük, 'sadece ve sadece destek için geldik, Bakanlar Kurulu etkilenmesin, desteğimiz yanınızda' dedi.

Umarım Sayın Kılıçdaroğlu bundan ders alır, beklediğimiz ana muhalefet tavrı işte budur. Lütfen teröre karşı net tavrınızı ortaya koyun ve sesinizi çıkarın. Kılıçdaroğlu sen önce partini yönet de sonra bizi eleştirirsin."

"VAATLERİN YÜZDE YÜZÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİK"

"Söz verdiğimiz tüm vaatleri 3 ay içinde gerçekleştirdik. Reformların yüzde 65'ini, vaatlerin ise yüzde yüzünü gerçekleştirdik."

TAŞERON İŞÇİLERE BÜYÜK MÜJDE

"Seçim vaatlerinde asıl işlerde çalışacağımızı kamuya alacağımızı söyledik. Dün gece bununla ilgili çalışmalarımızı dün tamamladık. Asli işlerde çalışanları kamuya alıyoruz." Yardımcı işlerde çalışanları da kamuya almayı kararlaştırdık."BİZİ TAKİP ET!

Çok Okunanlar