Başbakan Davutoğlu: Kaos çıkarmak istiyorlar, izin vermeyeceğiz

17.03.2016 - 13:41

TESK'te konuşan Başbakan Davutoğlu, "Ankara ve İstanbul'da tüm tedbirler alındı. Kaos çıkarmak istiyorlar, izin vermeyeceğiz. Güvenlik tedbirlerini en geniş çapta alacağız. Gerekli tedbirler alındı, halkımız güvenmeli." dedi.Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nu ziyaret eden Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
 
"Bu saldırı sebebiyle zarar gören esnafımızın zararlarının karşılanmakta olduğu ve esnaflarımızla her zaman omuz omuza olduğumuz ilkesini vurgulamak istiyorum. 
 
Sadece Ankara'da değil, Doğu ve Güneydoğu'da da terörün verdiği zarar dolayısıyla mağdur olan esnaflarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcu. 
 
Bu tür terör saldırılarından sonra dünyanın her yerinde belirli güvenlik kaygılarının oluşması normaldir. Paris saldırısı sonrası Paris'te, Londra saldırısı sonrası Londra'da 12 Eylül sonrası New York'ta doğal olarak psikolojik bir sonuç ortaya çıkması normaldir.
 
Ama şundan emin olunsun ki Ankara ve İstanbul'da güvenlik tedbirleri her kentimizde olduğu gibi alınmıştır. Ankara'da ve ülkenin her yerinde güvenlik birimlerimiz gece-gündüz çalışıyor. Bu konuda herhangi bir tereddüt olmamalıdır.
 
Pazar akşamı yaptığımız güvenlik zirvesinde bütün detayları gözden geçirdik. Devlet olarak üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Vatandaşlarımızdan beklentimiz terörün oluşturmak istediği psikolojiye direnmeleridir. Terör ülkede kaos çıkarmak istiyor biz onlara izin vermeyeceğiz.
 
Toplumun güçlü sağlam direncine ihtiyacımız var. Ankaralılara teşekkür ediyorum, böyle bir panik havasının oluşmasına izin vermediler. Bugün terör bütün dünyada herkesin tedbir almak zorunda kaldığı küresel bir tehdit.  
 
Güvenlik özgürlüklerle pekişen bir husustur. Biz vatandaşlarımızın hayatını etkilemeden çalışmaya devam edeceğiz. Saldırı sonrası teröristlerin ağı tespit edildi. Terörün oluşturmak istediği havaya teslim olmamamız lazım. terör eylemlerini savunan kim varsa onların karşısında omuz omuza durduğumuz zaman bunun üstesinden geliriz."


BİZİ TAKİP ET!

Çok Okunanlar