Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'İstikrar için Erdoğan gitmeli' diyenlere tokat gibi yanıt

16.03.2016 - 14:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstikrar için Erdoğan gitmeli" diyenlere, "2002 yılında istikrar mı vardı? 'Erdoğan gitsin' diyenler kim? Terör örgütünün sözde liderlerinden biri. Amerika'nın eski büyükelçileri. 2002'den önce terör yok muydu? O zaman da Tayyip Erdoğan ülkenin başında değildi. Bunu nasıl izah edeceksiniz?" dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 22'nci Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan sözlerine "Kızılay'daki terör eyleminde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyorum" diyerek başladı.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bu mücadelede PKK sadce bir araçtır, DAİŞ sadece bir projedir. Terör örgütleri sadece birer piyondur. Suriye ve Irak'taki gelişmeler madalyonun sadece bir yüzüdür.

Bugün Türkiye'nin yaşadıkları asil duruşumuzun kaçınılmaz sonucudur. Bugünkü yol ayrımına sanayimizle ekonomimizle iyi bir durumda yakalanmış olmamız milletimiz için belki de bir şanstır.

"ERDOĞAN GİTMEDEN İSTİKRAR GELMEZ" DİYENLERE YANIT

Bazıları PKK ile dirsek teması yaparak 'Erdoğan gitmeli, Erdoğan gitmeden istikrar gelmez' diyorlar. 2002'de istikrar mı vardı?

Terör örgütünün Kandil'deki yöneticilerinden biri Erdoğan terör biter, demokrasi gelir diyor. Bunu başka kim diyor, ABD'deki, Avrupa'daki bir takım medya kuruluşları Amerika'nın buradaki eski diplomatları diyor. Ülkemizdeki bazı aklıevveller diyor. Bunların hepsi aynı misyon için çalışan kişiler.

Gerçekten de Erdoğan gidince ülkeye demokrasi gelir, terör biter mi? 2002'den önce terör yok muydu? O zaman terör esiyordu Tayyip Erdoğan da ülkenin başında değildi, onu neyle izah edeceksiniz?

"ONLARA TERÖRİST DEMEYECEĞİZ DE NE DİYECEĞİZ?"

Kızılay'da bomba patlatarak rastgele insanları öldüren terör örgütünün demokrasiyle ilişkisi olabilir mi? Buna rağmen terör örgütü yöneticisiyle aynı dili kullanmaktan aynı yaklaşımı sergilemekten çekinmeyenlere terörist demeyeceğiz de ne diyeceğiz?

BATI ÜLKELERİNE PKK TEPKİSİ

Avrupa'daki Amerika'daki malum çevrelerin bu milletin hayrına bir çabalarının olması mümkün değildir. PKK'nın, YPG'nin PYD'nin ellerinden çıkan silahlara baktığımız zaman, neyi görüyoruz ya Rus silahlarını ya da Batı'nın silahlarlarını görüyoruz. Bunlar içinde ABD silahları da var, başka ülkelerinin silahları da var.

ABD PKK'yı terör örgütü olarak ilan etti, peki PKK'ya karşı ne yapıyor. Herhangi bir uygulaması var mı? AB üyesi ülkelerde bunlar cirit atıyor. Oralardan destekleniyorlar. Buna karşı bir tavır var mı? 'Biz PKK'ya terör örgütü dedik' böyle diyorlar.

Ankara'daki terör olaylarından sonra aradılar, güzel de... Anadolu'da bir söz vardır; baban öldü, başın sağolsun. Arkadan bir ifade 'babasız başı ne yapayım.' Toplam 37 deniliyor, 35'tir burayı karşıştırmayalım. 2 tanesi teröristtir. Bunların arasına dal ve bütün kardeşlerimizi orada şehit et. İlk etapta 200 'ü aşkın yaralı vardı, şimdi 40'a yakın yaralı var.

Bütün bunlar ortadayken hala bunların savunmasını yapan medya organları var. Ülkemizdeki birtakım kifayetsiz muhterisler, Kızılay'daki elim hadiseyi kendi çıkarları için kullanmayı düşünecek kadar zavallıdır, ahlaksızdır, haysiyetsizdir. Hiçbir sıfat, terör örgütü yandaşlığının örtüsü olamaz.

"TERÖRÜN TANIMINI YENİDEN YAPMALIYIZ"

Terör tanımını, terörist tanımını derhal yeniden yapmalıyız. Bu tanıma göre ceza tanımını değiştirmeliyiz. Dokunulmazlıklar meselesini süratle neticelendirmeliyiz. Parlamento bu konuda adımını süratle atmalıdır. Yani, bir kişi mi olsun, iki kişi mi olsun  Böyle bir şeyi konuşamayız. Biz, ortaya ilkeyi koymalıyız, ilkeyi.

Nedir bu ilke  Benim Kürt kardeşlerimi, vatandaşlarımı sokağa dökmek suretiyle 50-52 kişinin ölümüne vesile olanlar bu ülkede teröre teşvik eden insanlar olarak yargılanmayacak da bu parlamentonun içerisinde gelip boy gösterecek ve bunları bu millet seyredecek öyle mi?

"PARLAMENTO BUNLARA GEREKLİ TAVRI GÖSTERMELİ"

Öbür tarafta, arkasında PKK'nın, PYD'nin, YPG'nin olduğunu çok açık net olarak söyleyenler bu ülkede temiz olacak öyle mi  Bunlara karşı parlamento eğer gerekli tavrı ortaya koymazsa bu millet ve bu tarih bu parlamentodan hesabını sorar. Şehitler hesabını sorar.

Bu milletin birliğini, beraberliğini bozanlar, tehdit edenler, kim olursa olsun bunların hesabı bu parlamento tarafından dokunulmazlıklarının kaldırılması suretiyle nereye havale edilecek, yargıya... Gönder yargıya. Yargı bunlar hakkında ne karar verirse versin. Sen siyasetçi olarak görevini yap. Siyasetçinin görevi nedir Bu kararı alıp gerisini yargıya bırakmaktır. Atılması gereken adım budur. Siyasetçi bunları besleyemez, koruma altına alamaz. Eğer bunlar sürekli hala bu adımları atar, yaptıkları da yanlarına kar kalırsa, terörle mücadelemizde şu anda Güneydoğu'da bu mücadeleyi veren ve orada şehit olan kardeşlerimizin ahı inanın bizi yakar.

Ne diyoruz onların kanları yerde kalmayacak. Bunlar basit siyasi hesaplarla feda edilemez. Sınırlarımız dışında terör örgütünü besleyen unsurlarla mücadelemizi yürütüyoruz, yürütmeliyiz. Hükümetten bu çerçeveye yönelik süratli bir çalışma ortaya koymasını bekliyorum. Türkiye'nin mecvut hükümet yapısı itibariyle koalisyona ihtiyacı yoktur.

Teröre, terör örgütlerine karşı, ülkemize yönelik tüm tehditlere karşı, diğer tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak, oluşturacağımız bir 'millet koalisyonuna' ihtiyacımız vardır. Gelin bu büyük mutabakatı, bu büyük birlikteliği hemen şimdi sağlayalım, canımıza ve istikbalimize kast edenlerin üzerine hep birlikte gidelim.

Terör örgütünün yan kolu olarak faaliyet gösteren partinin mensuplarını ben artık meşru siyasi aktörler olarak görmüyorum, kusura bakmasınlar. Dolayısıyla bu çağrım onlara değil diğer partileredir. Tüm çalışmaları mümkün olan en kısa sürede tamamlayarak hayata geçirmeliyiz.

Bu meselenin insan haklarıyla, basın hürriyetiyle, demokrasiyle bir ilgisi yoktur. Masum hayatları yok eden eylemleri destekleyenlerin teröristlerden hiçbir farkı yoktur. Bu teröristlerin üzerine en tavizsiz şekilde gitmek zorundayız. "

"BOŞUNA UĞRAŞIYORSUNUZ, İNLERİNİZE GİRDİK"

Boşuna uğraşıyorsunuz, bak inlerinize girdik, bodrum, nereye kaçarsanız kaçın sizi askerimiz, polisimiz, korucumuz oralardan bulup çıkartacak gereğini yapacaktır. Dağlardaki mağaralara nereye girerseniz girin, bırakın Cudi'yi, Gabar'ı, Kandil'e mi gidiyorsunuz, orada da güvenlik güçlerimiz arkanızda. Çünkü bu şehitlerin bedelini ödeyeceksiniz, bunun lamı cimi yok

"BAŞKA DEVLET ASLA YOK, TEK DEVLET VAR"

(Tayyip Erdoğan gitsin) demek, 'Bizim tüm siyasetimizi, tüm çalışmalarımızı, üzerine bina ettiğimiz milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin tek olması anlayışı yıkılsın' demektir.

Ne kadar farklı isimler altında olan terör örgütleri varsa şimdi ortak hareket etme kararı aldılar. Bundan sonra hiç kimse, ölüm türküleri eşliğinde halay çekenleri bize demokrasi havarisi olarak gösteremez, dayatamaz. Çünkü hepsinin de gerçek yüzleri, gerçek niyetleri ortaya çıktı. Terör örgütünün pervasızlığı gücünden değil, acziyetinden kaynaklanıyor.BİZİ TAKİP ET!

Çok Okunanlar